Tooted

UUS – Survekindel pommivarjend

Oleme lõppfaasis uut tüüpi pommivarjendi projekteerimisega, mis sisaldab spetsiaalselt pommivarjendite jaoks välja töötatud sertifitseeritud ventilatsioonisüsteemi ning survekindlat ust ning luuki, mis teevad lihtsast varjumiskohast tõelise turvalise varjendi. Uus pommivarjend on ehitatud metallkarkassile 300mm paksu betoonsüdamikuga Nudura termoplokkidest ning hakkab olema saadaval erinevate valmisolekupakettidena, et saaksid valida täpselt enda vajadustele ning eelarvele sobiva tõelise varjendi. Tegemist on suurepärase väikese ehituspindala ning väga kiire ehitusprotsessiga lahendusega nii olemasolevate hoonete hoovi, uute majade alla kui ka täiesti kõrvalisse kohta eraldiseisvalt ehitamiseks.

Kui soovid esimeste seas uuele varjendile pakkumist, siis jäta meile oma kontakt:
Uudiskirjaga liitunutele edastame sooduspakkumise niipea, kui selgub uue pommivarjendi lõplik hind ning eeldatav tarneaeg.

Tüüp A – 13 m²

Tüüp A” on väikese ehituspindalaga rajatis, mille rajamine on tänu sellele kiire ja diskreetne ning betoneerimine soovi korral mugavalt teostatav ka ilma betooniautota. 13-ruutmeetrine põrandapindala vastab keskmisele eramaja või korteri magamistoa mõõdule, mis on piisavalt mugav ning ruumikas erinevateks kasutusotstarveteks. Varjendisse on võimalik mahutada mugavalt minimaalselt kaks narivoodit, kaks või kolm maast laeni riiulit varude hoidmiseks, kööginurk koos veemahutiga ning biokäimla. Juhul, kui varjend rajatakse näiteks maja alla või koduhoovi, on võimalik ühendada rajatis ka vee- ja vooluvõrguga.  Läbi nutika ruumiplaneerimise on võimalik mahutada sellesse ruumi kõik, mida vaja, et seal kriisiolukorras terve perega toime tulla.

Klaaskiud armatuur

Klaaskiust armatuurvardaid kasutatakse ehitusprojektides, et lisada betoonkonstruktsioonidele tugevust. Need armatuurvardad on valmistatud klaaskiudude ja vaigu sideaine kombinatsioonist, mis loob tugeva ja vastupidava materjali, mis on korrosiooni- ja ilmastikukindel. Pommivarjendite kontekstis on klaaskiust armatuuri suur eelis klassikalise terasarmatuuri ees, et erinevalt terasest ei ole klaaskiud tuvastatav maapinda skänneerivate radarite poolt, mis tagab lisaturvatunde juhul, kui sinu varjend peab olema täielikult varjatud ning leidmatu.

* Vastupidavus plahvatustele on tehtud kindlaks 2003. aastal Quantico merejalaväebaasis USA-s läbi viidud eksperimendiga, kus testiti maa peal kontrollitud plahvatuste abil meie tootja termoplokkide vastupidavust 22.7kg TNT lõhkelaengu abil, kasutades 150mm betoonisüdamikuga termoplokki kuuel erineval lõhkekaugusel. Seintele lähim lõhang korraldati 6 jala ehk 1.8 meetri kaugusel termoplokk-seintest. Lõhangu tulemusel tekkisid betooni sisse maksimaalselt 2mm laiused mõrad ning seinte sisemisel poolel ühtegi kahjustust ei ilmnenud. Kui võtta arvesse, et pommivarjend asub maa all ning meie poolt pakutavad seinad on läbiviidud katses kasutatust 50mm võrra paksema betoonseinaga, kehtivad tulemused ka meie maa-aluste pommivarjendite puhul ning reaalne kaitsevõime on antud katsetulemustest tugevam. Dokumendiga on võimalik tutvuda SIIN.

Scroll to Top